Návod na pletené návleky na ruce z příze Tvořivá Ovečka Vlna Bambus

  • Materiál: Tvořivá Ovečka Vlna Bambus (70% vlna, 30% bambus)
  • Nástroje: Krátké ponožkové jehlice č. 3, jehla s tupým koncem na zapošití
  • Velikost: M
  • Množství: 100 g (50 gr modré, 50 gr hnědé příze)

Použité vzory

  • Lícový žerzej: pleteme v řadách dokola stále hladce

Návod

Díl: Na krátké ponožkové jehlice č. 3 nahodíme 50 ok sv. modrou barvou a spojíme do kruhu. POZOR na překroucení! Upleteme 10 kruhových řad sv. modrou barvou, 10 kruhových řad hnědou barvou. 9 kruhových řad sv. modrou, 9 kruhových řad hnědou, 8 kruhových řad sv. modrou, 8 kruhových řad hnědou, 7 kruhových řad sv. modrou, 7 kruhových řad hnědou, 6 kruhových řad sv. modrou, 6 kruhových řad hnědou. Následuje první kruhová řada z 5ti sv. modrou barvou, v další řadě upleteme 24 ok, přidáme 1 oko hladce z příčné nitě (nevznikne nám tak dírka), 1 oko hladce – označíme si ho jako střed palce, přidáme 1 oko hladce z příčné nitě a dopleteme kruhovou řadu hladce. V následující řadě pleteme 24 ok, přidáme 1 oko z příčné nitě, 3 oka hladce, přidáme 1 oko z příčné nitě. Takto pokračujeme v přidávání a to celkem 6x. Mezitím pokračujeme ve střídání barevných pruhů, 5 kruhových řad sv. modrou, 5 kruhových řad hnědou, 4 kruhové řady sv. modrou, v tomto místě bychom měli mít palec vytvarovaný, odložíme proto jeho oka na pomocnou jehlici, 4 kruhové řady hnědou, 3 kruhové řady sv. modrou, 3 kruhové řady hnědou, 2 kruhové řady sv. modrou, 2 kruhové řady hnědou, 1 kruhovou řadu sv. modrou, 1 kruhovou řadu obrace sv. modrou a oka volně uzavřeme.

Palec: oka z pomocné jehlice nabereme na krátké ponožkové jehlice, na konci řady nabereme z prstové části jedno oko a pleteme v kruhových řadách ve sledu vzoru, tj. 4 kruhové řady hnědou, 3 kruhové řady sv. modrou, 1 kruhovou řadu sv. modrou obrace a oka volně uzavřeme.

Doporučení: při střídání barev vedeme přízi volné barvy pod okem, zapleteme ho do pleteniny. Pokud nejsme zkušení a je nám volná barva vidět, je lepší ustřihnout a na závěr zapošít.

Dokončení: zapošijeme všechny nitě.

Materiál

Napsat komentář

Nákupní košík