Nová kniha Jaroslavy Dovcové: „Háčkované motivy — Techniky háčkování, 10 projektů, 110 vzorů“

12033047_10203352337648316_5807171314065064747_n

Představuji vám první knihu z edice Klubko nápadů, která vám bude přinášet kolekce těch nejkrásnějších pletených a háčkovaných vzorů a inspiraci pro jejich použití. Tak jak jsou pro kuchařky důležité různé ingredience, aby vznikaly chutné pokrmy, tak jsou pro pletařky a milovnice háčkování důležité vzory.

Mnozí lidé, kteří mě znají jako oděvní designérku, si mohou myslet, že kniha o motivech pro mě nebyla zajímavá, že to bylo trochu nudné, ale opak je pravdou. Z motivů lze totiž vytvořit neomezené množství úžasných moderních projektů, budete až překvapeni, co všechno je možné vymyslet. V současné době se nejrůznějším motivům dostává velké obliby a ve svých kolekcích je často používají návrháři po celém světě.

V úvodu knihy najdete nejprve všechny základní techniky, které potřebujete zvládnout, abyste se mohli s chutí pustit do tvoření. Pokud jste již zkušenější, můžete si v sekci technik pouze osvěžit paměť a připomenout si základy háčkování, jste-li úplnými nováčky, je toto to pravé místo, kde začít. Poté již následuje 110 vzorů, každý má fotografii, přehledný grafický rozkres a podrobný popis, ve kterém je řadu po řadě vysvětleno, jak pracovat. Vybrala jsem pro vás od každého motivu něco. Kniha je rozdělena na 6 částí: čtverce, kolečka, trojúhelníky, šestiúhelníky, hvězdy a kytičky.

Veškeré motivy jsou uháčkovány z hladké bavlněné příze, aby byly vzory na fotografiích co nejlépe vidět. Velikosti hotových motivů se budou samozřejmě lišit v závislosti na velikosti příze a háčku, který použijete, proto u nich nejsou psány. Většinu motivů jsem uháčkovala jednobarevných, ale u všech se dají barvy libovolně střídat a vytvářet tak zajímavé efekty.

V neposlední řadě je kniha proložena 10 inspirativními projekty, ve kterých využijete vše, co jste se naučili. Jsou zde modely z kategorie ošacení, přes různé doplňky, až po vkusné bytové dekorace. Už jen z jednoho motivu můžete vytvořit krásný projekt, jako například lapač snů, hodiny, podsedák nebo praktické podšálky. To vše může být tip, jak vyjádřit svou kreativitu při výrobě malého osobního dárku pro někoho milého, nebo jak využít menší zbytky přízí. Pokud jste trpěliví, uháčkujte si projekt z většího počtu motivů a vytvořte si například krásnou originální sukni, čapku, veselý polštář nebo dokonce už na čas náročnější přehoz. Oproti části vzorů jsou u projektů v návodech udávány konkrétní použité příze a jejich výrobci.

Tato kniha vzorů a projektů pro mě byla skvělou výzvou a velice mě bavila. Věřím, že se vám bude líbit, že využijete mnoho z nabízených vzorů při svém tvoření a že vám bude inspirací a budete se k ní rádi vracet. Nebojte se experimentovat, vytvářet své vlastní projekty, užívejte si to!

Vaše Jaroslava Dovcová

Nákupní košík