O přízi Rowan

pic

Luxusní příze určené k ručnímu pletení a háčkování, které jsou skané z výběrových vláken. Příze jsou k dispozici v mnoha krásných výrazných i autenticky přírodních barevných odstínech. Škála přízí je sezónně obměňována.

Rowan je britská značka příze s etickými hodnotami kladoucí důraz na produkci luxusní premium příze přírodního organického původu. Jako společnost zabývající se navrhováním a výrobou ručních přízí, dodává Rowan na trh dvě kolekce ročně: podzim/zima (15. červenec) a jaro/léto (15. leden). Uznávaný Rowan Magazine koresponduje vždy s aktuální kolekcí a nabízí modely z vlastní dílny i od nezávislých návrhářů.

Rowan byl založen v roce 1978 v Yorkshire Stephenem Sheardem a Simonem Cockinem. Původně se jednalo o kancelář nad obchodem s potravinami, brzy se firma přestěhovala do Green Lane Mill v Holmfirthu, kde tým Rowan pracuje dodnes. Protože byl v té době na trhu nedostatek barevných přízí pro tkaní koberečků a přehozů, začala firma tento materiál vyrábět. Již od počátku byly tyto příze určeny designérům a kreativním řemeslníkům, aby mohli vytvářet neotřelé moderní výrobky. S pomocí návrháře Kaffe Fassetta se společnost brzy přeorientovala na výrobu přízí pro ruční pletení a háčkování. Nyní Rowan je mezinárodně uznávaná společnost zabývající se výrobou a designem luxusních přízí pro ruční pletení.

Návody s použitím přize Rowan