O přízi Noro

pic

Eisaku Noro je japonský výrobce příze z provincie Aiči. Úspěch společnosti Noro má nepochybně kořeny v uměleckém a individuálním přístupu jejího zakladatele – designéra přízí Eisaku Nora, skutečného průkopníka s působivou uměleckou vizí a hlubokým obdivem k přírodě. Eisaku Noro se rozhodl důvěřovat svým zkušenostem, znalostem a instinktům, a začal navrhovat výjimečně originální příze.

Příze Noro se vyrábějí s velkou péčí a oddaností, a díky tomuto přístupu si získaly obdiv nejen mezi milovníky pletení v Japonsku, ale i po celém světě.

Eisaku Noro používá své vlastní výrobní technologie a postupy. Prvním krokem je výběr surovin, kdy jsou téměř výhradně používána přírodní vlákna té nejvyšší kvality, která zároveň splňují i ekologické požadavky.

Dalším krokem po výběru surovin je návrh složení příze a volba odstínů. Eisaku Norovi se dostalo v mládí i uměleckého vzdělání a přestože byl nadaným malířem, rozhodl se stát návrhářem v oblasti textilních materiálů. Jeho umělecký talent se tak mohl rozvinout především v barevných kompozicích jeho originálních přízí.

Posledním důležitým krokem je samotná výroba přízí. Filozofií značky Noro je zachovat v procesu výroby co nejvíce ruční charakter, aby se mohly projevit přirozené vlastnosti vláken. Použití chemických látek je sníženo na naprosto nezbytné minimum. Noro se také zaměřuje na úsporu energie při výrobě – například tím, že minimalizuje čas potřebný na zpracování pomocí energeticky náročných stojů.

Výsledkem je příze mimořádných barev a textur, která je velmi příjemná na dotek. To jsou vlastnosti, které z ní činí světově jedinečnou přízi.

Návody s použitím příze NORO

Sortiment příze Noro v našém eshopu